Zahájení školního roku 2005

 

Tak jako každý rok jsme se měli v úmyslu sejít k zahájení nového školního roku.  Činíme tak pravidelně o 1. výkendové sobotě v září.  Leč ne všichni...

Něco o akci:

Tento rok měl například Jirka Daněk asi velkou žízeň /a nebo strach aby nezmeškal ?/ a tak se scháněl už 14 dní předem. Ale dobře to dopadlo. Pavel Fulín coby garant míst k sezení v Restauraci u Kovářů za střízliva rozhodl, /samozřejmě na základě nabytých životních zkušeností/, že nás bude asi jen 5-6 lidí - čily jeden stůl. 
Vyšlo mu to (smutné, že?).

.... čti dále ...

zpět na úvod

1. A jak to tedy bylo?
Na začátku to nevypadalo moc utěšeně. Přesto že doba sejítí je stanovena na 18-19 hodin tak v 18.30 jsem tam byl sám - až jsem začal zkoumat zda není někde chyba. Před 19 h. dorazil Jirka Daněk v patách s Bohoušem Kadeřábkovým. Pak Pavel Fulín. O hodinu později dorazila i Dana Voráčková.

Po chvíli bavenice jsme zjistily, že toto není velký počet a tak jsme se snažily sehnat alespoň známé firmy z Benešova a okolí. Postupným obvoláváním jsme postupně propadaly depresy, kterou se však dařilo kompenzovat pitím alkoholu. Jen Dana ještě trvala na požívání sodóvé wody !

Dana Marešová neuposlechla příkaz svého plánovače v mobilu a nedostavila se. Dana Mašková projistotu odjela hodně daleko aby se nemusela zpovídat ze své sportovní postavy. Jiní slibní jedinci měli v tuto sobotu schránku či záznamník na telefonu. Nebo jako Miloš Kuchař a Jiří Štofan se ukrývaly za službu v práci. Jen snad Ivana Míková prohlásila" No jasně, začátek roku je jen jeden-jdu" - leč nepřišla. Asi se snažila dostavit stopem a skončilo to jinde. Překvapivý ohlas to mělo ale u  Hanky Novotné, která se dostavila i se svou kámoškou Martinou. Původně seděla jen o bar vedle.

2. Když se přihodilo, že kluci u Kovářů to pojaly jako CUKRÁRNU a v jedenáct hodin nedaly ani kapku moku, přemístily jsme se k jinému zdroji - Pod Branku - do rokáče. Velmi hlasitý mjuzik a stoupající hladina dělala své a myslím, že všichni jsme se velice prima bavily.

Jen Dana porád pofňukávala - utírala nos, pak i očka. Jirka i Pavel o ní pečovaly jak jen to šlo. Utíraly co se dalo. Několik štosů ubrousků na to padlo. Ale asi to byla jen nostalgie a vzpomínky na dovolenou u velké vody, kterou v Čechách asi nezažila. Tuším že šlo o nějaký posun ži zásun nebo co... :-)

Také Jirkův flíček na kalhotách měl zaslouženou pozornost... Jak se stalo nám snad poví příště.

Pavel & spol. provozoval břišní a orientální tance, vytvářel společenské napětí postupným odhalováním  - nejdříve pupíku a tak dále. Dívky jej ochotně následovaly ale pak z čista jasna ochota skončila a jakýsi pud cudnosti trička vrátil do původní polohy.

No ale jiné komentáře si už nedovolím. Náznak je na několika nahodile pořízených momentkách. Dá se tušit veselá bujarost celé partičky. Ostatní je na domyšlení ....

3. Takže shrneme-li celý začátek roku: Povedl se!! Suprově !. Myslím že parametr - čas rozchodu 04 hod je zajímavý. Jeden člen se ztratil dokonce bez rozloučení (Pavlík) .  Asi už bylo pro nás všechny na čase, pozdní hodina, hladina a neposledně i únava /ročník hovoří ! / .... 

Jen ta malá účast je smutná. Vesele jsme se bavily, připomněli si veselé historky, popovídali co ten čas přinesl, kdo koho potkal a tak. Zavzpomínaly u fotek ze školy a z výročí -25let. Mimo jiné - zjistily jsme, že již mnoho z nás již od loňska / předloňska/ "má krátké ruce" na prohlížení fotek a tak si nezapomeňte přinést své brýle sebou.

FOTO stránka
1.     2.    3.

 

Přijaly jsme některé poznatky:

a) musíme před dalším zářím připomenou nezodpovědným jedincům jejich absenci - a povzbudit je aby přišly. To sebou ponese určité finanční náklady a tak pokud někdo můžete a máte nápad - ozvěte se nám.

b) je potřeba do příštího setkání začít připravovat velké  "30. výročí"  ukončení docházky které připadá na    rok 2007 . Vše naznačuje tomu, že by bylo lépe kdyby bylo mimo Benešov. Zde jsme velice omezeni výběrem dostatečně vhodných podniků, zavírací dobou , spaním pro přespolní, gastronomii a pod. Úvaha zní o malém soukromém penzionku /chatek pro 40 lidí s cenou za noc cca 100 kč, bazénem, čuníkem na ohni a živou hudbou. Takže na osobu jen několik málo korun až stokorun. Výhodou by byla nerušená zábava podle naší chuti, možnost včasného odpočinku pro ty co již dorazí v pátek a pojedou tak "druhou šichtu"... Mnoho výhod. Snad jen jedno trable tu je. Aby to vyhovovalo velké většině lidí. Poslední víkend v srpnu nebo v půlce září. Bude pak ještě teplo, bude se to hodit? Kontaktujte nás, pomozte ať rukou nebo nápadem.

Za team BAm  4.9.2005

zpět na úvod